Baza wiedzy: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Ustawienia i Twoje konto

FAQ

 • System

 • Zgłaszanie publikacji

 • Zgłaszanie aktywności

 • Profil autora

 • Ewaluacja

 • Oświadczenie procentowe

 • ORCiD

 • Dofinansowanie Publikacji • System

  Z kim kontaktować się w sprawach merytorycznych dotyczących Bazy Wiedzy?

  Pytania dotyczące funkcjonowania Bazy Wiedzy oraz korzystania z jej funkcjonalności prosimy kierować na adres bazawiedzy@upwr.edu.pl lub pod numerem telefoniczny 71 320-5443.

  Jak aktualizowane są informacje o pracownikach i dyscyplinach w Bazie Wiedzy?

  Dane dotyczące informacji o pracownikach oraz ich dyscyplinach aktualizowane są na podstawie cotygodniowych danych otrzymywanych z Działu Kadr i Płac.

  Jak mogę zalogować się do Bazy Wiedzy?

  Do Bazy Wiedzy mogą zalogować się pracownicy UPWr, którzy mają utworzone profile autora w Bazie. Dane logowania są analogicznych jak do systemów EOD i TETA. Problemy z logowaniem prosimy zgłaszać na adres bazawiedzy@upwr.edu.pl.  Zgłaszanie publikacji

  Jestem nowym pracownikiem. Gdzie mam zgłosić publikację?

  Publikacje prosimy zgłaszać na zgloszenie.publikacji@upwr.edu.pl.

  Co należy umieścić w zgłoszeniu publikacji do Bazy Wiedzy?

  Opisy publikacji [aktywności naukowej] wprowadzane są do Bazy Wiedzy z autopsji. Aby móc je wprowadzić niezbędny jest dostęp do oryginału/cyfrowej kopii publikacji lub źródła informacji o aktywności/osiągnięciu naukowym. Do takich prac nie zalicza się autorska wersja.

  Czy można zgłosić publikację, którą napisałem nie będąc jeszcze pracownikiem UPWr lub afiliowałem/am do innej Uczelni?

  Tak. Publikacja ta znajdzie się w Bazie Wiedzy z afiliacją zgodną ze źródłem.

  Czy do Bazy Wiedzy można zgłaszać publikację In Press?

  Tak, jeżeli publikacja już jest dostępna online. Publikacje In Press w Bazie Wiedzy UPWr są odpowiednio oznaczone w kategorii publikacji. Do czasu otrzymania pełnych atrybutów wydawniczych (numer/tom czasopisma) ich punktacja wynosi 0.

  Zgłaszałem/am publikację, ale jeszcze nie widzę jej w Bazie Wiedzy.

  Przed uwidocznieniem w Bazie Wiedzy UPWr każdy z wprowadzonych rekordów jest poddany ponownej weryfikacji, dlatego też, choć publikacja jest już wprowadzona do Bazy, to widoczna w niej będzie dopiero po jej ostatecznym zatwierdzeniu.

  W otrzymanym od Biblioteki wykazie nie widać publikacji XYZ mimo, iż ją zgłaszałem/am.

  Generowane przez Bibliotekę raporty bazują na danych z Bazy Wiedzy UPWr ze stanem na dany dzień. Zestawienia nie zawsze zawierają pełny dorobek autora (przy ich przygotowaniu brane są pod uwagę różne kryteria np. zawężenie do publikacji punktowanych). Przed zgłoszeniem braków prosimy o sprawdzenie swojego profilu w Bazie Wiedzy UPWr, gdzie znajduję się pełny dorobek zgłoszony i wprowadzony do Bazy Wiedzy.

  Zauważyłem błąd w opisie publikacji. Gdzie mogę go zgłosić?

  Opisy wymagające korekty prosimy zgłaszać na adresy zgloszenie.publikacji@upwr.edu.pl lub bazawiedzy@upwr.edu.pl  Zgłaszanie aktywności

  Czy do Bazy Wiedzy można zgłaszać otrzymane nagrody oraz wyróżnienia?

  Tak, będą one widoczne w profilu autora w części „Osiągnięcia zawodowe”. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: zgloszenie.publikacji@upwr.edu.pl. W wiadomości prosimy o przesłanie skanu dyplomu lub innego potwierdzenia otrzymania nagrody oraz linku do strony z dodatkowymi informacjami o nagrodzie/osiągnięciu.  Profil autora

  Chcę umieścić zdjęcie w swoim profilu. Jak mogę to zrobić?

  W tym celu prosimy o przesłanie zdjęcia wraz ze zgodą (DOCX, 14,3 KB | PDF, 515 KB) na adres bazawiedzy@upwr.edu.pl.

  Mój profil nie jest połączony z ORCiD, Google Scholar, Scopus, itd.

  W przypadku braku widocznego połączenia prosimy o kontakt na adres bazawiedzy@upwr.edu.pl.

  Jakie informacje mogę edytować na swoim koncie w Bazie Wiedzy?

  Na swoim profilu w Bazie Wiedzy możliwa jest edycja m.in. danych kontaktowych, informacji na temat konsultacji oraz biogramu. Zobacz instrukcję jak to zrobić (PDF, 1,02 MB)

  Dlaczego w Bazie Wiedzy widoczna jest tylko część mojego dorobku?

  Baza Wiedzy UPWr zawiera publikacje pracowników od 2013 roku. Dorobek za wcześniejsze lata można przejrzeć w Bazie Publikacji Pracowników UPWr. Publikacje ze wcześniejszych lat są sukcesywnie wprowadzane. Indywidualne prośby o uzupełnienie dorobku prosimy kierować na adres: zgloszenie.publikacji@upwr.edu.pl.

  H-index na moim profilu jest nieaktualny. Co mogę z tym zrobić?

  Staramy się regularnie odświeżać cytowania i indeksy Hirscha w profilach autorów. W razie zauważenia różnicy prosimy o kontakt na bazawiedzy@upwr.edu.pl.

  Publikacja XYZ ma nieprawidłową punktację.

  Punktacja w publikacjach w Bazie Wiedzy UPWr nadawana jest przez algorytm udostępniony przez producenta oprogramowania Omega Psir. W wypadku wystąpienia niejasności w widocznej punktacji prosimy o informację na bazawiedzy@upwr.edu.pl. Zobacz też – Punktacja publikacji w Bazie Wiedzy (PDF, 241 KB).

  Jak mogę wygenerować raport dorobku?

  Raport dorobku można wygenerować z profilu autora w Bazie Wiedzy wybierając przycisk „Raport dorobku”. Dostępny jest kreator raportu prosty (pozwala na wygenerowanie listy publikacji wraz z punktacją) oraz zaawansowany (pozwala na personalizację raportu).  Ewaluacja

  Jak przyporządkować dyscyplinę do publikacji w Bazie Wiedzy?

  Dyscypliny w publikacjach mogą przyporządkować zalogowani pracownicy UPWr. Zobacz instrukcję jak to zrobić (PDF, 1,37 MB) oraz film instruktażowy.

  Jak dokonać zmiany przypisania dyscypliny do publikacji w Bazie Wiedzy?

  Korektę przypisania dyscyplin można dokonać po anulowaniu oświadczania. Zobacz też instrukcję zmiany przypisania dyscyplin (PDF, 842 KB).  Oświadczenie procentowe

  Czy należy nadal składać oświadczenie procentowe?

  Nie, oświadczenia procentowane zostały uchylone komunikatem nr 1/2022 Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z dnia 31 stycznia 2022 roku.  ORCiD

  Jak dodać publikacje do ORCiD z Bazy Wiedzy?

  Aby dodać publikację do ORCiD z Bazy Wiedzy UPWr postępuj zgodnie z instrukcją (PDF, 458 KB). Możesz też skorzystać z innych sposobów uzupełnienia ORCiD – zobacz więcej (PDF, 1,68 MB).  Dofinansowanie Publikacji

  Jak można uzyskać dofinansowanie do publikowania?

  Informacji na temat dofinansowania publikacji na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu udziela Sekretariat BG UPWr sekretariat.bg@upwr.edu.pl. Zobacz też wnioski o dofinansowanie publikacji oraz programy publikowania otwartego na stronie Biblioteki.

  Potwierdzenie
  Czy jesteś pewien?
  Zgłoszenie uwag dotyczących tej strony
  Schowek